Holanda tha ‘PO’ për negociatat, Rama: Jua kisha thënë!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Facebook në lidhje me mbështetjen nga parlamenti holandez për hirrjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare Shqipëri – BE për nisjen zyrtare të negociatave për anëtarësim.

Rama shkruan se është një tjetër lajm i mirë, dhe thotë se kishte thënë se sapo të mbaronin zgjedhjet atje, do të kishi mbështetjen e tyre.

Postimi i Ramës:

LAJM TJETËR I MIRË

Parlamenti hollandez mbështet thirrjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare Shqipëri – BE për nisjen zyrtare të negociatave për anëtarësim

*ju’a kisha thënë, pa u bërë zgjedhjet atje nuk kemi çfarë presim dhe ja, zgjedhjet mbaruan Shqipëria u zhbllokua

Sidoqoftë faleminderit me mirënjohje se #SkaKohëPërPushim./albeu.com

 


Shtuar 16.06.2021 14:05