Asnjë viktimë, 15 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Nga 2802 teste të kryera në 24 orët e fundit janë regjistruar 15 raste të reja të të prekurve nga Covid-19 .

Shkup-4, Kërçovë-5, Tetovë-3, Prilep-1, Ohër-1 dhe Dellçevë-1.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë regjistruar edhe 14 të shëruar. Ndërsa nuk është shënuar asnjë viktimë.


Shtuar 16.06.2021 14:10