Hetimet për tragjedinë, prokurorët bullgarë vijnë nesër në Shkup

Burimet e Alsat,  tregojnë se Prokurorët bullgarë nesër do të udhëtojnë në Shkup për të bërë kërkesë zyrtare që në hetim të kyçet edhe Prokuroria publike maqesonase lidhur me tragjedinë e autobusit ku humbën jetë 45 shtetas dhe 7 të tjerë u lënduan, shkruan Alsat.

Sipas informacioneve zyrtare, hetuesit bullgar do të marrin edhe dosjet e nevojshme të kompanisë “Besa trans” dhe strishot e familjarëve të të ndjerëve për analiza komparative të ADN-së që të identifikohen trupat e djegur./ Alsat.mk


Shtuar 25.11.2021 10:08