Tragjedia në Bullgari, Kuvendi mban 1 minutë heshtje

Në nder të 46 viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari, Kuvendi i Republikës së Shqipërisë nisi me një minutë heshtje.

Kujtojmë se autobusi me turistë nga Maqedonia e Veriut u përplas dhe më pas shpërtheu në flakë ndërsa po kthehej nga Stambolli.

Nga tragjedia mbijetuan vetëm 7 persona, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në Sofje.

Hetimet mbi këtë ngjarje vijojnë, për të zbardhur shkaqet e aksidentit./albeu.com


Shtuar 25.11.2021 10:13