Gledis Nano shkarkohet nga detyra? Ministrat gati për vendimin e drejtorit të ri të policisë

Ditën e sotme do të merret vendimi për drejtorin e ri të policisë. Mësohet se Gledis Nano drejtori i përgjithshëm i policisë ka çuar shkresën në kryeministri që prej ditës së hënë.

Prej disa ditësh është përfolur për një largim të mundshëm të tij, por sot gjithçka pritet të bëhet zyrtare.

Burime nga gazetarja e abc njofton se ministrat po marrin vendim dhe se do të dalin së bashku me drejtorin e përgjithshëm aktual të policisë Gledis Nanomë vonë për një njoftim zyrtar./albeu.com

 

 


Shtuar 31.08.2022 09:16