Gjykata lë në burg policin e arrestuar nga SPAK për drogë: Si i ndihmonte shokët e tij trafikantë

Gjykata e Posaçme la në burg efektivin Elefterios Sullaj, Mikel Zhegun dhe Ersi Tafën të arrestuar nga SPAK dy ditë më parë për drogë e korrupsion.

Gjatë komunikimeve telefonike ka rezultuar se efektivi favorizonte në aktivitetin kriminal në shitjen e kokainës në Tiranë ku kanë folur për vlerat monetare që shitej droga.

Mikel Zhegu sa herë është ndaluar nga Policia ka marrë në telefon Elefteriosin, ky i fundit u thotë jepu ndonjë kafe se atë duan ata dhe të lënë.

Ndërkohë në disa komunikime tjera, polici i kërkon Zhegut lëndë narkotike. Ersi Tafa është arrestuar vetëm sepse ka qenë në makinë me personat e tjerë./albeu.com

Shtuar 3.07.2021 13:09