Gjenden 17 të vdekur në një klub nate, ngjarja enigmë

Të paktën 17 persona janë gjetur të vdekur në një klub nate në qytetin e Londrës Lindore të Afrikës së Jugut, raportojnë mediat lokale.

Trupat u gjetën në tavernën Enyobeni herët të dielën dhe disa të tjerë thuhet se janë plagosur, raporton BBC

“Rrethanat rreth incidentit janë nën hetim ndërsa ne flasim,” tha një zëdhënës i policisë për kanalin televiziv Neëzroom Africa.

“Ne nuk duam të bëjmë asnjë spekulim në këtë fazë”, tha brigadieri Tembinkosi Kinana.

Të afërmit e viktimave nuk kanë mundur t’i shohin trupat e tyre, thonë raportet dhe vendasit kanë kërkuar që vendi të mbyllet.

Një numër i madh i personelit të shërbimit të urgjencës janë në vendngjarje në provincën e Kepit Lindor.

BBC shkruan se nuk ka qenë në gjendje ta verifikojë këtë dhe detajet janë ende në pah.

Shtuar 26.06.2022 10:20