Tre në Romë, tre në Milano: Roma dhe Inter mposhtin rivalët e tyre në fund të tabelës! (VIDEO)

Roma ka fituar 3-0ndaj Monzas. Dybala shkëlqeu me dopietë ndërsa golin e 3 e realizoi Ibanez.

Fitore ka arritur edhe Interi që mposhti 3-1 Cremonese me golat e Correa, Barella dhe Martinez. Golin ngushëllues për Cremonese e shënoi Okereke në fund të ndeshjes.

Roma aktualisht është në krye të tabelës me 10 pikë të fituara, ndërsa Interi është i dyti me një pikë më pak. Cremonese dhe Monza mbeten në fund të tabelës pa asnjë pikë të fituar. /albeu.com/

Renditja e Serie A:

 

3-0

2-0

1 – 0

3-0

2-0

1 – 0

Shtuar 30.08.2022 22:40