EXIT POLL/ Në Durrës fiton PS me 52% të votave, ja sa mandate merr PD dhe LSI (FOTO LAJM)

Sipas exit-poll të publikuar nga Top Channel pak momente pas përfundimit të zgjedhjeve, në Durrës fiton Partia Socialiste.

Sondazhi thotë se Partia Socialiste fiton me 52% të votave që përkthehet në 8 mandate.

Ndërkohë PD merr 42% të votave, 6 mandate. LSI ndërkohë me 3% nuk fiton asnjë mandat.


Shtuar 25.04.2021 19:26