Emri/ U rrëzua teksa priste një pemë, humb jetën punonjësi i bashkisë së Peqinit

Mëngjesin e sotëm, një ngjarje e rëndë është shënuar  në Peqin, ku sipas informacionet e para, mësohet se një punëtor i identifikuar si Faik Rronci, 58- vjeç, i kësaj bashkie ka gjetur vdekjen, pasi ka rënë nga lartësia, ku ka qenë duke krasitur pemët.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

“Peqin/Informacion paraprak

Rreth orës 09:30, dyshohet se gjatë punës për krasitjen e pemëve në lagjen “Xhami”, është rrëzuar aksidentalisht, punonjësi i bashkisë, shtetasi F. Rr., 58 vjeç, banues në Peqin. Si pasojë e dëmtimeve, ai ka humbur jetën, në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet hetimore për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”.


Shtuar 19.02.2024 10:54