Ekzekutim mafioz për pazar droge në Greqi, 2 kunetërit vriten me kallashnikov nga persona të panjohur

Një ekzekutim mafioz ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës, pak pas orës 22:20 në Koridhalo të Greqisë. Dy persona janë vrarë me armë zjarri kallashnikov, ndërsa nuk ka ende asnjë gjurmë nga autorët.

Mediet greke raportojnë se viktimat janë kunetër dhe se janë persona të njohur për policinë, pasi në të kaluarën janë përfshirë në ngjaje kriminale dhe trafikim droge.

Viktimat janë idetifikuar si Vasilis Rubetis, 38 vjeç dhe Dionisi Muzakitis 31 vjeç.

Dyshohet se vrasja ka ndodur për pazare drohe mes grupeve kriminale. Policia po punon për bzardhjen e poltë të ngjarjes./albeu.com/