Sherr për prona, dy vëllezër i shkojnë në shtëpi 60-vjeçari dhe qëllojnë me armë

Mbrëmjen e sotme, në Shkodër, dy vëllezër kanë kanosur një 60-vjeçar për motive pronësie duke qëlluar me armë zjarri në ajër në oborrin e banesës së tij.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes  dhe vijon  krehja e zonës  me qëllim kapjen e autorëve.

Njoftimi i policisë:

Shkodër/ Kanosën 60 vjeçarin për motive pronësie dhe qëlluan me armë zjarri në ajër në oborrin e banesës së tij, Policia identifikon dhe shpall në kërkim dy vëllezërit.

Më datë 26.01.2022, rreth orës 19:05, në fshatin Kasnec, Njësia Administrative Pult, Bashkia Shkodër, shtetasit P. A., 54 vjeç dhe N. A., 46 vjeç (vëllezër), banues në fshatin Dukagjin i Ri Krujë, për motive pronësie kanë kanosur shtetasin N. U., 60 vjeç, banues në fshatin Kasnec Shkodër, dhe kanë qëlluar me armë zjarri në ajër në oborrin e banesës së tij.

Shërbimet e Policisë me marrjen e njoftimit kanë shkuar mënjëherë ë vendin e ngjarjes dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Shtuar 26.01.2022 20:25