Ndahet nga jeta poeti i njohur shqiptar, Arben Duka

Ka ndërruar jetë poeti i njohur Arben Duka. Duka ndërroi jetë për shkak të një arresti kardiak. Ai u dërgua në spital mbrëmjen e djeshme nga familjarët pas problemeve shëndetësore dhe ndërroi jetë në spital.

Duka është autori i dhjetra teksteve këngësh pjesëmarrëse në Festivalin e RTSH-së.

Sëfundmi ai ishte angazhuar në shtypin e shkruar.


Shtuar 14.12.2021 10:39