Dha dorëheqjen si Drejtor i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu merr postin e rëndësishëm

Ardi Veliu para disa javësh dha dorëheqjen nga posti i drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit dhe u zëvendësua nga Gledis Nano.

Mësohet se tashmë Veliu është emëruar zëvendës ministër i Infrastrukturës.

Kujtojmë se në letrën drejtuar kryeministri Edi Rama, Veliu shkruante se po jep dorëheqjen pasi dëshiron t’u kushtojë më shumë kohë fëmijëve dhe familjes. Sidoqoftë, ai tashmë do të jetë zv/ministër./albeu.com


Shtuar 10.11.2021 10:00