Aksident i rëndë në aksin Burrel-Milot, plagosen 5 persona

Dita e fundit e javës ka nisur me një aksident të rëndë në aksin rrugor, Burrel – Milot ku raportohet se kanë mbetur të plagosur 5 persona.

 

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në fshatin Baz të Burrelit, ndërkohë një nga të plagosurit është transportuar drejt spitalit të Traumës në Tiranë. Bëhet fjalë për pjesëtarë të një familje nga Dibra , të cilët janë aksidentuar dhe për pasoje janë lënduar mëngjesin e kësaj të diele.

Policia dhe grupi hetimor janë nisur drejt vendngjarjes spër sqarimin e plotë tërrethanave të ngjarjes. Dita e sotme karakterizohet nga lagështira si pasojë e reshjeve të shiut cka mund të ketë ndikuar për aksidentin në fjalë.


Shtuar 19.09.2021 07:46