Donin të iknin në Angli, qeni i kufirit shkatërron ëndrrën e shqiptarëve

Pesë shqiptarë në Holandë të cilët po tentonin të udhëtonin për në Angli janë arrestuar nga policia. Sipas mediave lokale, shqiptarët u arrestuan këtë mëngjes në Europort.

Ishte një qen nuhatës ai që nxorri zbuluar shqiptarët e fshehur në një tren. Ndërsa vetëm pak ditë më parë policia kishte arrestuar edhe një polak i cili po shoqëronte një grua dhe një fëmijë për të ikur për në Angli.

33-vjeçari polak u arrestua dhe akuzohet për kontrabandë njerëzore.

Shtuar 14.06.2021 20:18