Doli me leje, i burgosuri shqiptar i dënuar përjetë në Greqi “harron” të kthehet në qeli, shpallet i arratisur

Një i dënuar shqiptar në burgjet e Domokos, ka dalë me leje përkatëse nga burgu, por ka “harruar” që të kthehet dhe tashmë është konsideruar si i arratisur.

Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari është dënuar përjetë. Ai përdorte lejen e rregullt që kishte siguruar dhe do të kthehej në burg të enjten më 6 tetor.

Mirëpo, sipas lamiareport , ai nuk ka përmbushur detyrimin e tij, për pasojë është vënë në dijeni AT Domokou dhe tashmë është klasifikuar si i arratisur.

Sipas njoftimit, 48-vjeçari ishte dënuar si anëtar i një organizate kriminale të drogës dhe armëve, vepra për të cilat ishte dënuar me burgim të përjetshëm./albeu.com


Shtuar 9.10.2022 13:50