“Do vritet një deputet”, grupi “Berisha” merr vendim për Spartak Brahon (FOTO LAJM)

Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike ka paditur në SPAK Spartak Brahon për shpifje.

Ky i fundit para protestës së Berishës të thirrur në 8 janar, u shpreh se grupi “Berisha” do të vriste një deputet me iniciale E.A, pra bëhej fjalë për Enkelejd Alibeajn.

Deklarata bëri bujë dhe u komentua në disa media televizive, por fatmirësisht rezultoi të mos ishte e vërtetë.

Kjo ka sjellë që Komisioni i Rithemelimit ta akuzojë për shpifje Spartak Brahon./albeu.com/

Shtuar 28.01.2022 11:46