“Do t’i shkë**ej motër, baba, të tëra”, del pjesa e dytë e “telenovelës” në Sarandë, ku gruaja dhunon burrin

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe Florian Binaj, këtë të martë kanë sjellë vazhdimin e serisë së “telenovelës” së Sarandës ku gruaja dhunon burrin.

Një javë më parë gazetarja jonë Ledjona Xheladinaj udhëtoi drejt Sarandës pas denoncimit të Brendonit, i cili dhunohej nga ish-partnerja.

Por mbi Brendonin nuk është vetëm dhuna dhe shantazhi që ai vuan çdo ditë, por tashmë ai po vuan edhe nga drejtësia, e cila e ka dënuar me arrest shtëpie, pas denoncimit të zonjës për dhunë.

Edhe pse Brendoni ka denoncuar në polici se ai është viktima e ish-bashkëjetueses së tij dhe jo e kundërta, denoncimi i tij nuk është marrë për bazë, deri javën e shkuar kur çështja u bë publike në “Piranjat”.

Edhe në serinë e dytë dëgjuat sërish një komunikimi aspak qytetarë nga zonja, e cila në fjalorin e saj duket se ka vetëm fjalë banale.


Shtuar 14.06.2022 22:54