Del fotoja, ky është Ylber Xhahysa që u vra për një gërvishtje

Ylber Xhahysa rreth 45 vjeç, banues në fshatin Pajov është qëlluar për vdekje mëngjesin e sotëm në Gjocaj të Peqinit. Pas një konflikti për motive të dobëta, 40-vjeçari Leonard Bashaliu ka vrarë me armë zjarri Xhahysën.

45-vjeç fillimisht mbeti i plagosur dhe më pas ndërroi jetë në spitalin e Peqinit.

Bashaliu është shprehur në dëshminë paraprake që vrasja ka ndodhur për një ngjarje 5 viteve më parë ndërkohë që sipas tij sot filloi debati sërish.

“U zumë kot, 5 vjet më parë më ka qëlluar me grusht dhe sot filloi debati”, ka thënë 40-vjeçari Bashaliu.

Shkak ka qenë gërvishtja e makinës. Ndërkohë Leonard Bashaliu ka qenë në gjendje të rënduar psikologjike në momentin që ka dhënë këtë dëshmi pas kryerjes së krimit.

 

Shtuar 8.06.2021 11:06