Covid vijon luftën më shqiptarët, mësoni bilancin e 24 orëve të fundit

895 rastë të reja me Covid janë regjistruar ditën e sotme dhe 3 viktima janë regjistruar ditën e sotme në Shqipëri.

Sipas burimeve të Ministrisë së Shëndetësisë, në Spitalin infektiv po marrin shërbimin 114 pacientë me Covid.

Në gjithë vendin janë 11 mijë e 288 pacientë aktiv. Ndërkohë janë shëruar 519 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit.

Personat që humbën jetën ishin të moshave 65 vjeç, 68 vjeç dhe 84 vjeç./albeu.com


Shtuar 3.09.2021 17:08