Çfarë po ndodh në Shëngjin? Tërhiqet deti (VIDEO)

Teksa prej vitesh është raportuar se në Shëngjin deti po avancon duke “gllabëruar” rërën dhe pishat pranë bregut, një fenomen ndryshe ka ndodhur këtë vit.

Abcnews.al, mëson se deti është tërhequr me disa metra në zonën e plazhit të Shëngjinit, duke bërë që lokalet që ishin të ngritura mbi ujë të dalin zbuluar.

Gjatë verës së kaluar këto lokale kanë qenë në  disa centimetra brenda ujit, ndërsa tashmë uji është tërhequr me disa metra larg.

Shtuar 21.03.2022 11:35