Breshëri plumbash mbi banesë, flet pronari

I ‘bombarduan’ shtëpinë me plumba, zbulohet EMRI i pronarit të banesës në Prezë, është dhunuar 10 vite më parë. Ai është Naim Sela.

Pronari i banesës, pranë së cilës ndodhi shpërthimi, Ilgner Vora është shprehur se nuk ka asnjë dyshim.

“Kemi kontrollin e shtetit që po merr provat, nuk kam asnjë dyshim.”, tha ai ndërsa i pyetur nëse ngjarja mund të ketë lidhje me angazhimin e tij në politikë, Vora u shpreh: “Nuk kam patur përplasje me asnjë, në këtë shtëpi banojnë 12 persona. Ka qenë e papritur, kam dhe bashkëshorten shtatzënë dhe një djalë 2 vjeç.”


Shtuar 24.05.2021 09:26