Tërmeti lëkund Greqinë

Një tërmet me madhësi 4.6 rihter tronditi pasditen e sotme rajonin midis Elassona, Trikala dhe Larisa në Greqi.

Lëkundja u regjistrua në orën 06:56 të pasdites së sotme ndërsa epiqendra e ishte 14 km në jugperëndim të Elassonas.

Sipas mediave greke, thellësia ishte 14.7 km. Nuk raportohet për dëme apo të lënduar.


Shtuar 1.06.2021 18:22

Tags: ,