Tërmet i fortë në Turqi, sa ishte magnituda dhe epiqendra

Një tjetër tërmet i fortë ka goditur Turqinë mbrëmjen e sotme. Tërmeti ka qenë me forcë 4.8, epiqendra ka qenë në Çanakala.

Lëkundjet e tërmetit kanë shkaktuar panik te banorët.

Sipas mediave turke, tërmeti ka rënë rreth orës 21:38 me orën lokale. Tërmeti është ndjerë edhe në provincat përreth si Stamboll, Balıkesir dhe Bursa.


Shtuar 4.03.2024 20:18

Tags: ,