Qëlloi me armë zjarri një person, arrestohet reperi i njohur (VIDEO)

Reperi Pooh Shiesty është arrestuar për të shtëna në një klub në Miami, ku policët thonë se një roje sigurie përfundoi duke u qëlluar në një mosmarrëveshje rreth parave, shkruan TMZ.Sipas të dhënave të Policisë së Qarkut në Miami, reperi u mor në paraburgim të martën rreth orës 2 pas një urdhri për arrestimin e tij për të shtënat me një armë vdekjeprurëse, një krim i rëndë.Sipas raportit të policisë, të marrë nga TMZ, Miami-Dade PD u thirr në klubin e natës King of Diamonds më 30 maj rreth orës 4 të mëngjesit për një të shtënë me armë.

Policët thonë se dëshmitarët u thanë atyre që stafi i sigurisë po shoqëronte Pooh nga ndërtesa kur, nga askund, kishte një grindje midis Pooh dhe stafit të sigurisë.Policët thonë se menaxheri i sigurisë u tha atyre se zënka ishte mbi paratë që dukshëm kishin rënë nga pantallonat e Pooh.
Ende është e paqartë se sa, nëse ka pasur, para ranë, por me sa duket, ishte e mjaftueshme për t’u nisur nga policia që thanë se u thanë që Memphis MC nxori armën dhe qëlloi me një plumb drejt tokës.

Policët thonë se një nga rojet e sigurisë përfundoi duke u goditur në kyçin e djathtë dhe u dërgua në një spital.Në kohën kur policët u paraqitën në vendin e ngjarjes, ata thonë se Pooh tashmë ishte larguar.Kishte zëra që qarkullonin nëpër rrjete sociale se dikush mori 40 mijë dollarë nga Pooh, por reperi hodhi poshtë ato thashetheme.


Shtuar 9.06.2021 13:45