Bora në Qafë-Thorë arrin lartësinë 1.5 metër (VIDEO)

Në Shkodër ka pasur reshje shiu, ndërsa në zonët malore reshje dëbore.

Mësohet se në Vermosh trashësia e dëborës është 15 cm dhe në Qafë-Berdolecit 20cm – 30cm.

Në Qafë Thorë, burime nga Prefektura Shkodër bëjnë me dije se dëbora arrin në lartësinë një metër e gjysmë dhe aksi është i kalueshëm deri në fshatin Okol.

Njësia Administrative Kelmend është pa energji elektrike prej 2 ditësh./albeu.com


Shtuar 10.12.2021 10:27