Bild sulmon ashpër: Hilet e pista të Mino Raiolas (FOTO LAJM)

Gjermania Bild ka sulmuar ashpër menaxherin e Erling Haaland, Mino Raiola, pak ditë pas deklaratave të bëra nga ky i fundit për Sport1 në lidhje me të ardhmen e Haaland.

“Borussia Dortmund do ta mbajë edhe një vit tjetër, edhe pse unë nuk jam dakord”, kanë qenë fjalët e Raiola-s, që nuk janë pëlqyer aspak nga e përditshmja gjermane.

“Hilet e pista të këshiltarit Raiola”, ka qenë titulli i artikullit.

“Borussia Dortmund, – lexohet, – duhet t’i frikësohet një beteje të vërtetë sepse menaxheri holandez ka respekt për Borussia Dortmund deri kur Dortmund do të respektojë interesat e Erling Haaland. Dhe është pikërisht kjo që po vihet në provë tani”.


Shtuar 14.04.2021 19:40