Biden: G7 dhe NATO duhet të qëndrojnë së bashku kundër luftës së Rusisë

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se Perëndimi duhet të qëndrojë i bashkuar kundër pushtimit të Ukrainës nga Moska.

“Ne duhet të qëndrojmë së bashku,” i tha Biden kancelarit gjerman Olaf Scholz në një takim pak më herët, përpara se të fillonte samiti i G7.

“Putini ka llogaritur në të që nga fillimi, se në një farë mënyre NATO dhe G7 do të ndaheshin, por ne nuk e kemi bërë dhe nuk do ta bëjmë.

Pra, ne nuk mund ta lëmë këtë agresion të marrë formën që ka dhe t’i ikë”./albeu.com

Shtuar 26.06.2022 12:02