Berisha uron Bajramin: T’i lutemi Krijuesit të pranojë lutjet tona

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar festën e Kurban Bajramit përmes një postimi në Facebook.

Krah fotos me bashkëshorten Liri, Berisha shkruan: “Gezuar Kurban Bajramin!

Miq, sot besimtaret musliman festojne Kurban Bajramin. Ju ftoj te urojme nga zemra dhe t’i lutemi Krijuesit qe çdo sakrifice dhe lutje tone dhe te mbare shqiptareve ta pranoje dhe ta ktheje ne mbaresi, gezime, shendet dhe sukses per ne, familjet tona dhe mbare kombin shqiptar. Gezuar! Sb”./albeu.com


Shtuar 20.07.2021 11:30