Berisha thirrje qytetarëve: Të hënën para Kryeministrisë në protestë, të presim Vuçiçin siç e meriton

Ish-kryeministri Sali Berisha nga selia blu ka bërë thirrje për bashkimin në protestën që do të zhvillohet në datën 20 dhjetor, datë kur vjen presidentin serb Aleksandër Vuçiç.

“Ditën e hënë, ora 4 të mblidhemi para kryeministrisë në protestën e parë kombëtare të shpallur jashtë parashikimit si kohë, por rrethanat dhe zhvillimet e vënë të nevojshme. Sllobonadani i ri do të pritet ashtu siç e meriton, me protesta”, tha Berisha./albeu.com


Shtuar 18.12.2021 21:41