BDI vijon fushatën në Çashkë, Ahmeti: Votoni “blertë”, votoni për shqiptarinë (VIDEO)

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti ka vijuar fushatën e tij elektorale, duke u ndalur mbrëmjen e sotme në Çashkë.

Ahmeti ka shpalosur programin elektoral të partisë që ai drejton dhe ka kërkuar votën për BDI para qytetarëve.

Gjithashtu ai është shprehur se çdo shqiptar duhet të votojë “blertë”, pasi vota për BDI-në, sipas tij është votë për faktorizimit të shqiptarëve në Maqedoni./albeu.com