Basha fut Metën, Berishën e Ramën në një “thes”: Karusel që duan të mbajnë peng Shqipërinë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vijuar me akuzat e tij ndaj treshes, Meta, Berisha dhe Rama.
Pasi e quajti pjesë të trekëndëshit të Bermudes së tranzicionit shqiptar, Lulzim Basha tashmë Ilir Metën e quan “karusel” që bashkë me Ramën e Berishën kërkojnë të ruajnë statuskuonë për interesa personale.

Basha lë të kuptohet se do të jetë një drejtues politik antisistem kur thotë se platforma e tij në krye të PD-së do ti japë fund tranzicionit.

Komentet Basha i bëri gjatë një interviste në Ora News, ku ishte i ftuar./albeu.com/