Avokati i kontrollorëve ajrorë ngre akuza: Kanë qëllim tjetër nga respektimi i ligjit

“Avokati i kontrollorëve të Albcontrol, Rezart Kthupi ka dalë sërish në një deklaratë për mediat ku deklaron se mes kontrollorëve dhe Albcontrol më parë ka pasur takime, por jo negociata., ku thjesht janë informuar se vendimi është për uljen e pagave dhe nuk ndryshohet.

Ai thekson se në gjyq do të kërkohet rrëzimin i akuzave pasi kanë qëllime të ndryshme nga respektimi i ligjit.

“Ka pasur takime, jo negociata. Do të thotë që ka mundësi, kurse në takime ka thënë që s’ka negociatë, vetëm informim.

Nuk e dimë çfarë do kërkojë Prokuroria, kërkojmë rrëzimin e akuzave. Është një akuzë e ngritur për qëllime të ndryshme nga respektimi. Deduksionin e bëni ju.”-është shprehur ai. /albeu.com/


Shtuar 9.04.2021 13:49

Tags: