Asnjë vdekje nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, sot 168 raste

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 168 raste me Covid-19 dhe asnjë humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot ja ё shëruar 90 pacientë, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë është 313.708.

Ndërkohë numri i të shëruarve është 303.738, numri i të vdekurve është 9.322, ndërsa numri i rasteve aktive është 648./albeu.com