Akuzat për krime lufte, Thaçi dhe ish-drejtuesit e UÇK dalin sot para Gjykatës Speciale

Sot në Gjykatën Speciale do të mbahet konferenca e pestë për ecurinë e çështjes në rastin e Hashim Thaçi dhe ish-drejtuesit e UÇK-së. Konferenca pritet të nisë në orën 11:00.

Ish- presidenti i Kosobës Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi po akuzohen nga Gjykata Speciale për krime lufte. Ata u arrestuan në fillim të nëntorit të vitit të kaluar./albeu.com