42-vjeçari në Bulqizë dhunon dhe kanos bashkëshorten me urdhër mbrojtjeje

Policia ka vënë në pranga një 42-vjeçar në Bulqizë i cili theu urdhrin e mbrojtjes që kishte bashkëshortja e tij dhe ka  shkuar në banesë duke ushtruar dhunë psikologjike dhe kanosur për jetën.

Njoftimi i policisë:

Bulqizë

Kreu veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës, ushtroi dhunë psikologjike dhe kërcënoi bashkëshorten e tij, vihet në pranga 42-vjeçari.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë,  u bë arrestimi në flagrancë i   shtetasit V.Q., 42 vjeç, banues në Bulqizë.

Ky shtetas theu urdhrin e mbrojtjes që kishte bashkëshortja e tij  dhe ka  shkuar në banesë  duke  ushtruar dhunë psikologjike dhe kanosur për jetën bashkëshorten.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprime të mëtejshme./albeu.com


Shtuar 16.11.2021 10:54

Tags: ,