3 ditë nga Kuvendi! Gati qeveria e re, Rama bën lëvizjen e radhës në selinë e PS

Ditën e sotme kryeministri Rama ka marrë një vendim për grupin parlamentar të PS, duke i mbledhur ata në selinë rozë.

Mbledhja ka nisur në orën 08:00 të mëngjesit të sotëm dhe në fokus janë bisedat për legjislaturën e re.

Nuk dihen ende detaje nga ky takim që po zhvillohet një javë pasi Kryesocialisti bëri rokadë në ekipin e tij.

Qeveria e re:

Ministria e Rindërtimit dhe zv.kryeministër Arben Ahmetaj

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka

Ministër i Mbrojtes Niko Peleshi

Ministria e Drejtësisë Ulsi Manja

Ministrai e Punëve të Brendshme Bledi Çuçi

Ministria e Ekonomisë Delina Ibrahimi

Ministria e Infrastrukturës dhne Energjisë Belinda Balluku

Ministria e Bujqësisë Frida Krifca

Ministria e Kulturës Elva Margariti

Ministria e Turizmit Mirela Kumbaro

Ministre e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu

Ministre e Arsimit Evis Kushi

Ministre Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali

Ministre Shteti për Sipërmarrjen Edona Bilali

Ministre Shteti për Rininë dhe Fëmijët Bora Muzhaqi

Ministre Shteti për Standardet dhe Cilësinë Milva Ikonomi /albeu.com/

 

 


Shtuar 7.09.2021 09:07