2 viktima dhe 74 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Sipas të dhënave të Institutit për Shëndet Publik, në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 74 raste të reja me Covid-19. Gjithashtu 2 pacientë kanë humbur jetën.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut që prej fillimit të epidemisë është 156.299, numri i pacientëve të shëruar është 150.350, i të vdekurve 5.493, ndërsa numri i rasteve aktive është 456./albeu.com


Shtuar 30.07.2021 15:44