13 vatra zjarri! Helikopteri mbushet me ujë në plazhin e Livadhit për të shuar flakët (FOTO LAJM)

Shqipëria prej 12 vitesh vazhdon luftën e saj me zjarret në të gjithë vendin.

Disa pamje të shkëputura nga aksioni i helikopterit që është në gatishmëri për të shuar flakët në Himarë ku shihet se si mbushet me ujë në plazhin e Livazhdit.

Siç shihet edhe në foto, helikopteri i Forcave Ajrore ulet për t’u mbushur me ujë në plazhin e Livadhit në Himare dhe më pas niset për në vatrat e zjarrit.

Gjithsej janë 13 vatra aktivë në vende të ndryshme të Shqipërisë. Zona më në rrezik për momentin është ajo e Fushë Arrëzit ku flakët kanë shkuar pranë banesave. /albeu.com/


Shtuar 4.08.2021 22:31