Ofendoi Granit Xhakë, gazetari i “Blick” detyrohet t’i lyej flokët e bardha (VIDEO)

Premtoi dhe e bëri, apo më mirë, e humbi bastin dhe e bëri. Andreas Boni, kryeredaktori i gazetës së madhe zvicerane, BLICK ka lyer flokët e bardha.

Gazetari në fillim të Kampionatit Europian EURO20 kritikoi ashpër futbollistët ‘Helvetik’, në veçanti Granit Xhakën ,  për shkak se ky i fundit i bëri flokët me të bardhë dhe bëri një tatuazh.

 

 

Mbrëmë Zvicra arriti ta eliminonte Francën, për t’u kualifikuar në çerekfinale të EURO20.

Boni kishte vendosur bast me një tifoz, në rast se ‘Helvetikët’ kualifikohen tutje, ai do t’i bënte flokët e bardha si Xhaka.

“Borxhet e basteve janë borxhe nderi. Unë kam kritikuar ashpër Granit Xhakën dhe kam premtuar se në rast se kalojnë në çerekfinale do t’i lyej edhe unë”, ka thënë Boni

Kujtojmë që Zvicra në çerekfinale do të luaj kundër Spanjës, por Granit Xhaka do të mungoj për shkak të kartonëve të verdhë.


Shtuar 29.06.2021 16:23