999 rezultate për

veres

As Kardashian as Ronaldo, 2 fotot më të pëlqyera të verës në Instagram janë këto (FOTO LAJM) Mund ta mohoni, por s’do ju besojmë! Një ndër aplikacionet që na ka shoqëruar gjatë gjithë verës ka qenë padiskutim
Këshilla të vlefshme për sigurinë në det gjatë verës Nëse keni zgjedhur që të kaloni pushimet tuaja në bregdet, atëherë siguria në ujë është vendimtare për këdo që ka fëmijë
Rritet numri i personave me sëmundje mendore në Maqedoninë e Veriut Shënon rritje numri i rasteve urgjente që kërkojnë ndihmë në Klinikën për Psikiatri në Shkup. Ekspertët sqarojnë se stin
Everest, ndalohet përdorimi i plastikës Autoritetet e Nepalit kanë ndalur përdorimin e plastikës në rajonin e Everstit. Masa vjen si një përpjekje për të zvo
Ngjyrat më të bukura të thonjve për pjesën e mbetur të verës (FOTO LAJM) Kur vjen puna tek thonjtë, asnjëherë s’kemi mjaftueshëm ide për dizajnin e radhës. Jo gjithçka që mund të jetë trendi i
10 vendet malore më të bukura në Europë (FOTO LAJM) Gjatë stinës të verës, shumica e njerzve i drejtohen detit për të pushuar. Por një opsion i mirë gjithashtu do të jetë d
Thembra të çara gjatë verës? Provoni këto produkte natyrale për t’i eliminuar Ecja zbathur gjatë verës ju kushton me thembra të plasitura dhe të thata. Mirëpo me anë të disa produkteve shtëpiake ju
Të ngjitesh në majën e Everestit, rregulla dhe çmime të reja për alpinistët Alpinistët që duan t’i ngjiten malit “Everest”, tani përballen me rregulla të reja. Para së gjithash ata duhet të demons
E kemi ditur gabim, nuk është kosi, disa metoda efikase për djegien nga dielli Nëse deri më dje keni besuar mamanë ose gjyshes që ju lyente shpinën, shpatullat ose këmbët me kos, pa ditur se enzimat
Aromat që mund të largojnë mushkonjat gjatë verës Gjatë verës të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe l
Sezoni i bjondeve, Xhensila ndryshon look dhe duhet të fërkoni sytë (VIDEO) Sezoni i verës është i duhuri për të bërë ndryshime në look dhe duket se këtë praktikë po e ndjekin të gjitha të famshme
10 këshillat për shëndetin gjatë verës 1.Pi shumë ujë Përfitimet e hidratimit janë të shumta. Pirja e rekomanduar nga tetë deri në dhjetë gota ujë në ditë mun
5 truke që do ju ndihmojnë të qëndroni në formë të mirë fizike gjatë pushimeve të verës Pushimet e verës nuk duhet të pengojnë qëllimet tuaja për të qëndruar në formë të mirë fizike. Trajnerja Cat Kom ka zbul
Pse marrëdhënia seksuale gjatë verës nuk është një ide e mirë Shumë njerëz thonë se vera është seksi pasi është periudhë e mbushur me kokteje, femra duke vrapuar në bikini, meshkuj m
Pijet që shuajnë etjen e verës Etja e verës është një problem më vete jo çdo pije ju ndihmon për ta shuar atë. Ekzistojnë disa pije që ju vijnë në ndih
Kujdesi për fëmijët gjatë stinës së verës Stina e veres karakterizohet nga temperatura shume te larta te cilat demtojne shendetin e femijes nese prinderit apo per
Rikthehen fuqishëm, Loredana dhe Mozzik do të sjellin bashkë hitin e verës (FOTO LAJM) Pesë muaj pas bashkëpunimit të tyre “Romeo & Juliet”, çifti i njohur i showbiz-it, Loredana dhe Mozzik po rikthehen fuqi
Ja përse duhet një lugë sheqer në oborr gjatë verës Me shumë mundësi kjo mund të tingëllojë si gjëja më e pa rëndësishme madje edhe e pa vlerë sepse bëhet fjalë për vendosj
Temperaturat e larta, ekspertët këshillojnë kujdes për fëmijët Periudha e nxehtë e verës dhe sidomos ajo e plazhit sjell problematika për shëndetin e fëmijëve. Ekspozimi për një ko
Ditët e nxehta të verës kanë nevojë për këto këshilla Mungesa e apetitit, shumë pak gjumë, ndjenja të plogështisë – shpeshherë temperaturat e larta nuk na shkojnë përshtati.