Fabrizio Romano zbulon se çfarë ka vendosur Chelsea për Armando Brojën

Në një zhvillim të fundit në tregun e transferimeve të futbollit, Chelsea dhe Armando Broja po përgatiten për një ndarje të mundshme.

Sulmuesi shqiptar ka kaluar një periudhë në huazim te Fulham dhe tani, me kthimin e pritur në Stamford Bridge, spekulohet se një transferim i përhershëm mund të jetë në horizont për të, raporton Fabrizio Romano.

Broja, i cili nuk ka gjetur hapësirë te Fulhami, është bërë subjekt interesimi nga disa klube të mëdha evropiane si dhe në Ligën Premier.

Talenti i tij i jashtëzakonshëm dhe aftësitë e tij me topin kanë tërhequr vëmendjen e klubeve që janë në kërkim të forcimit të repartit të avancuar.

Ekziston një ndjenjë e përgjithshme se Broja, me potencialin e tij dhe treguesit impresivë të formës së tij, mund të bëhet një nga sulmuesit kryesorë në skenën evropiane në vitet e ardhshme.

Duke qenë i ri dhe i etur për sukses, ai shihet si një investim afatgjatë për çdo klub që dëshiron të sigurojë shërbimet e tij.

Në anën e Chelseat, ndarja nga Broja mund të përbëjë një ndryshim në strategjinë e klubit për të ardhmen e tyre sulmuese.

Kjo do t’i jap mundësinë klubit londinez të ristrukturojë ekipin dhe të rregullojë fondet në paraqitjen e tyre të transferimeve.

Sikur të arrijë një transferim këtë verë, do të mbetet të shihet se cili klub do t’i afrohet Brojës dhe si do të zhvillohet karriera e tij në nivelin e lartë të futbollit.

Pavarësisht se ku do të vendosë të luajë, pritet që Broja të vijojë të bëjë zhurmë në botën e futbollit me aftësitë e tij sulmuese dhe të shënuarit e golave. /Telegrafi/


Shtuar 7.05.2024 16:35