999 rezultate për

varri

Vajza e dëshmorit nga Sllupçani viziton varrin e të atit me vello Agim Rufati ishte një ndër dëshmorët e parë të vitit 2001 nga fshati Sllupçan, duke lënë jetimë fëmijët e tij. Vajza e t
Zvarritet hetimi ndërkombëtar për “Rastin Kumanova” 33 të dënuarit e të ashtuquajturit “Grupi i Kumanovës” ende nuk e kanë pranuar aktgjykimin në gjuhën shqipe. Krejt kjo p
Detaje nga ceremonia e varrimit të Naip Rexhepit Sot rreth orës 12:00 pas përfundimit të hetimeve, familjarët morën kufomën e të ndjerit Naip Rexhepi nga spitali klinik
Hashim Thaçi zvarrit emërimin e anëtarëve të KQZ-së Në një konferencë për media të Lëvizjes Vetëvendosje është folur rreth procesit të zvarritjes së emërimit të anëtarëve t
Varrimet më të çuditshme në botë! (FOTO LAJM) Njerëzit në mbarë botën kanë mënyra të ndryshme për t'i dhënë lamtumirën e fundit njerëzve të tyre të dashur, për shembu
Hakmarrja e ëmbël nga varri e Gaddafit ndaj Sarkozy-s Nicolas Sarkozy e braktisi financuesin e tij Muammer Gaddafi në momentin më të vështirë, kur aleatët po e bombardonin, n
Ekuacioni që Stephen Hawking kërkoi të shkruhej në gurin e varrit (FOTO LAJM) Shkencëtari i madh Stephen Hawking, i cili vdiq në moshën 76 vjeçare, tha se e dinte atë që donte në varrin e tij. Ai
Studimi perfekt për amvisat, të bësh punë shtëpie të shpëton jetën Na duhet të bëjmë punët e shtëpisë por i zvarrisim e i zvarrisim për ditën, javën, muajin tjetër. Kjo kur bëhet fjalë pë
Pamje të rralla nga varrimi i familjes Jashari, më shumë të vrarë se pjesëmarrës në varrim (VIDEO) Më shumë të vrarë se sa pjesëmarrës në varrim, kishte në ditën kur u varrosen 55 anëtarët e familjes Jashari. Pas rën
Si kurrë më parë, mbyllet pas 2 000 vitesh varri i Jezusit në Jeruzalem Me një vendim të pashembullt, tri Kishat kryesore, që kujdesen për Varrin e Shenjt të Jeruzalemit, vendosën ta mbyllin p
Zvarritet procedura për ndryshimin e emrit të shkollave Tashmë katër vjet shkolla fillore “25 Maji” në Hasanbeg ka dorëzuar iniciativë në Komunën e Gazi Babës për ndryshimin e
11 vite flinte mbi varrin e të zotit, qeni i përlot të gjithë! (FOTO LAJM) Një qen besnik i quajtur "Kapiten" ka ngordhur pasi ka fjetur në varrezën e zotit të tij çdo natë për 11 vjet. Qeni i
Gjendet varri masiv i afganëve të vrarë nga DEASH Syed Rehman, guvernatori i qarkut Kot, tha se mbi një vjet më parë gjithsej 12 persona u rrëmbyen nga militantët në Kot
Pësoi atak kardiak, familjarët varrosin të gjallë 37-vjeçaren (FOTO LAJM) Një grua besohet të jetë varrosur e gjallë gabimisht dhe se ka qëndruar e vetëdijshme brenda arkivolit të saj për 11 dit
Rituali poshtërues, të rinjtë zvarriten nëpër zorrët dhe gjakun e kafshëve (FOTO LAJM) Një hetim është duke u zhvilluar, pasi pamjet filmike zbuluan një ceremoni të çuditshme për studentët e rinj të universi
Nëna shokohet nga ajo që sheh kur hap varrin e të birit pas 42 vitesh E frikshme por kjo nënë ka përjetuar vërtet një histori të tmerrshme. Ajo kishte 42 vite që priste lejen për të zhvar
Vdes vëllai i Myftiut Tërnava Haxhi Imer Tërnava, vëllai i myftiut të Kosovës, Naim Tërnava ka ndërruar jetë mbrëmë në mesnatë. Këtë e ka bërë të d
Kryeministri malazez: Demarkacioni temë e kryer, zvarritja nga Kosova është e kotë Kryeministri i Malit të Zi Dusko Markoviq ka thënë se demarkacioni nuk është në agjendën e tij gjatë vizitës në Kosovë p
Acarohet Chelsea, është vetë Dzeko që po zvarrit transferimin në Londër Chelsea nuk ka durim për të pritur tekat e Romës dhe të Dzeks. Së fundmi blutë e Londrës i kanë dhënë një ultimatum Romë
Sot bëhet varrimi i 5 anëtarëve të familjes në Tetovë Sot pas namazit të Xhumasë bëhet varrimi i 5 anëtarëve të familjes Zulbeari në Tetovë, që u dogjën të gjallë, pasi shtëp