999 rezultate për

prof

Jo vetëm profesioni, balerinat Alba Hoxha dhe Isida Mollaymeri i lidh diçka tjetër (FOTO LAJM) Përveç profesionit, mendonim se asgjë tjetër nuk i bashkonte dy balerinat, Isida Mollaymerin dhe Alba Hoxhën. Por në fak
Shoqata Profesionale e Futbollistëve: 22 % të lojtarëve aktual dhe të dikurshëm gjenden në depresion Shoqata Profesionale e Futbollistëve (PFA) foli me 262 anëtarë midis mesit të prillit dhe mesit të majit për të vlerësua
Analisti amerikan sulmon Ramën: Në Shqipëri ka një regjim gjysmëautoritar Një analist amerikan thotë se mënyra se si u shemb Teatri Kombëtar në Shqipëri, ishte e turpshme. Profesori David Philli
Gara për SPAK, kush janë tre prokurorët e rinj KLP ka zgjedhur ditën e sotme tre prokurorët e rinj që do jenë pjesë e SPAK. Kandidatët paraqitën para Këshillit një
Ish-studenti i Ramës, sot artist me famë botërore: Vafsh në djall profesori im Nga Ardian Paci Profesori i parë që më ka folur kundër komunizmit ka qenë Edi Rama. Duke ardhur nga një qytet i
Harresa është shenjë e lartë e inteligjencës Sipas shkencëtarëve nëse harroni ju keni një nivel të lartë të inteligjencës. Duke u bazuar në disa studime të bëra n
Lleshaj hesht, i riu hëngri dru, mori dhe gjobë: Policia ia hedh paq (VIDEO) Eshtë pezulluar nga puna një nga efektivët që ka ushtruar dhunë ndaj një 15 vjeçari në Tiranë. Ngjarja u zbulua nga n
"Na lejoni të ushtrojmë profesionin tonë", klubet e vendit europian kundër ndalimit të futbollit Klubet elitare në futbollin suedez kanë akuzuar autoritetet shëndetësore të vendit se po i pengojnë të zhvillojnë profes
Shqipëria në vendet e para për informalitetin në punë, qindra profesione me paga të nëndeklaruara Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka analizuar të dhënat e listëpagesave në gjashtëmujorin e dytë të vitit 2019 dhe ka
3 profesionet më të rrezikuara nga vdekja prej COVID-19 Sipas të dhënave të Zyrtës Kombëtare të Statistikave në Britani të Madhe, rojet, taksistët dhe kuzhinierët janë më të rr
Reagon profesoresha Çeliku: Edhe ti mjeke e vockël shpejtë do duhet ta mësosh gjuhën shqipe Profesoresha, Gjyla Çeliku ka reaguar ndaj mjekes maqedonase të si duket I pengon gjuha shqipe. Më poshtë mund ta l
Profesoresha maqedonase shpreh gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve (FOTO LAJM) Profesoresha maqedonase Marina Atanaskoska në pofilin e saj në Fejsbuk ka shprehur gjuhë të urrejtjes. Ajo në profili
Vjen konfirmimi nga ministri, ja kur kthehen në stërvitje skuadrat spanjolle Ministri Spanjoll i Shëndetësisë, Salvador Ila ka dhënë miratimin e tij për rifillimin e stërvitjes individuale për klub
Profesori shqiptar zbulon arsyen: Pse koronavirusi vret më shumë meshkujt se femrat "Sistemi imunitar i i lindur dhe i fituar i femrave konsiderohet më i fortë se ai i meshkujve..." Profesori Et’hem Ru
Zyrtare: La Liga vendos datën e rikthimit Tifozët me padurim janë duke e pritur rifillimin e futbollit dhe kthimit të normalitetit. La Liga pritet të filloj st
Vieri rrëfen jetën e shthurur në Madrid, por vazhdonte të ishte në formë të lartë Christian Vieri ka rrëfyer disa detaje nga e kaluara e karrierës së tij. Pas sukseseve me Juventus, Inter e Lazio, Ik
A po sillemi ne si profesionistë apo propagandistë në këtë pandemi? Ndersa kemi hyrje ne javen e shtate te pandemise COVID -19, shume pyetje ngelen akoma pa pergjigje per te vleresuar situ
Fitoi betejën me Covid-19, rikthehet sërish në "front" mjeku i njohur Profesor Dhimitër Kraja ka marrë vendimin e madh për t'u rikthyer në spitalin Infektiv dhe për të luftuar betejën ndaj C
Histori suksesi, si mundi profesori i Harvardit të fitojë 1 miliard dollar nga koronavirusi Profesori i mjekësisë në Universitetin e Harvardit, Timothy Springer, është bërë i pasur nga COVID-19. Ai regjistroi një
Çfarë do të ndodhë me profilet në Instagram të personave që kanë ndërruar jetë nga koronavirusi? Me numrin e vdekjeve që po rritet për shkak të koronavirusit nëpër botë, Instagram po ndërmerr hapa për t’i ndihmuar nj