999 rezultate për

ministrave

Rama nuk pret më, dërgon në Presidencë emrat e ministrave të rinj Pas seancës plenare, Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Edi Ramën kryeministër të Shqipërisë. Qeveria "Rama 2" Zv.k
Haradinaj publikon emrat e ministrave të Qeverisë së Kosovës Mandatari për formimin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka prezantuar para deputetëve kabinetin qeveritar: K
Zyrtare/ Kuçi: Ja emrat e ministrave të PDK-së Kryesia e PDK-së është mbledhur sot për të diskutuar për emrat që kryetari i partisë ka propozuar për të qenë pjesë e Qe
Rama ministrave të rinj: Nëse s’bëni punë, shkarkoheni! Kryeministri Rama, i ftuar këtë mbrëmje në emisionin “Përballë” me Lutfi Dervishi në RTSH1 ëshët shprehur se ministrat e
Pacolli tregon emrat e ministrave të AKR-së Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka treguar emrat e katër ministrave që do të marrin postet e larta ministrore në qeverin
E fundit/ Dalin emrat e të gjithë ministrave të qeverisë Haradinaj Tashmë kanë mbetur edhe pak orë deri në mbajtjen e seancës ku do të votohet Qeveria e re e Kosovës. Gati është edhe l
Mësohen emrat e ministrave të Listës Serbe Lista Serbe ka vendosur për emrat e ministrave të vet që do të udhëheqin me tri ministri në Qeverinë e Kosovës që do ta
Haradinaj: Ende si kam emrat e ministrave, nesër dalin Haradinaj: Nesër prezantojmë kabinetin qeveritar Autori: Lajmi.net Lajme, Politikë11:55, 8 September 2017 Ramush Harad
Ja emrat e ministrave të AKR-së Aleanca Kosova e Re ka vendosur për emrat që do të përfaqësojnë ministritë në Qeverinë Haradinaj për një mandat. Lajm
Ja sa është rroga e Zaevit dhe e ministrave të tij Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka një rrogë mujore prej 1.299 euro, të përcaktuar me ligjin për rrogat e funksion
Zbuloni pasuritë e ministrave të "varfër" të Bashës Tashmë jemi mësuar të njihemi me shifrat gati ekstreme të politikanëve shqiptarë që kanë poseduar poste të rëndësishme n
Kosova e gatshme të kryesojë me SEECP Zëvendësministri i Punëve të Jashtme në detyrë i Kosovës, Valon Murtezaj, është duke e përfaqësuar Kosovën në punimet e
Kush janë deputetët e rinj që marrin mandatet e ministrave Nga Afrim Krasniqi Më 2013 kryeministri Rama tha se do të ndjekë një risi në përfaqësimin politik, – papajtueshm
Takimi i kryeministrave të Ballkanit në Durrës, ja çfarë do të diskutohet Me 26 gusht, Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të mbajë në Durrës një takim informal të Kryeministrave të Ballkanit
Gati qeveria e re e Ramës, emrat e ministrave që ikin e vijnë Burime nga selia e Kryeministrisë tregojnë se është përfunduar struktura e qeverisë së re, e cila mesa duket do të ketë
Rama falenderon ministrat e Bashës: Suksese në jetë! Pas largimit nga qeveria, ministrat teknikë të Bashës dolën me një raport i cili përmblidhte punën e tyre në qeveri por
Dorëheqja e ministrave teknikë, reagon për herë të parë Basha Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar për hërë të para pas dorëheqjes së shumë komentuar të ministrave teknikë.
Dorëheqja e ministrave të Bashës, reagon për herë të parë PD Demokreti Tritan Shehu ka reaguar pas dorëheqjes së ministrave teknikë, duke u bërë zëri i parë i PD-së pas kësaj lëviz
Pse u shtynë me 24 orë dorëheqjet e ministrave të PD Ditën e djeshme PD ka tërhequr ministrat e saj teknikë. Sot pritet që zv.kryeministrja Ledina Mandija dhe gjashtë mi
Del raporti i ministrave teknikë, ja shkeljet në zgjedhjet e 25 qershorit Ka dal raporti i ministrave teknikë për zgjedhjet e 25 qershorit, i cili do të publikohet ditën e nesërme. Ne raport