999 rezultate për

kuvend

Deputeti i AAK i infektuar me koronavirus prezent ne seancën e Kuvendit Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj dha lajmin se është i infektuar me koro
Deputeti i Kuvendit të Kosovës me koronavirus: Prej meje nuk ka shans ta marrë askush virusin Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, përmes një shkrimi në Facebook ka njoftua
Sulmet e meshkujve ndaj kryetareve të Kuvendit, nga Jozefina Topalli te Vjosa Osmani Dy raste të sulmeve verbale, gati fizike, janë shënuar ndaj kryetareve të Kuvendit në Republikën e Kosovës dhe Shqipëris
Përplasja me deputetin e LDK-së, Vjosa Osmani e padit për kërcënim Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka shkruar në Facebook se ka hapur rast ndaj deputetit të LDK-së në polici
Opozita parlamentare kërkon takim me Fleckestein, zbulohet tema e diskutimit Tre kryetarët e grupeve parlamentare opozitare do të kenë sot një takim me Knut Fleckestein, këshilltarin e kreut të Kuv
Opozita në Kuvend u përça, reagon ashpër Murrizi dhe flet për pazare: Hajdutë e spurdhjakë! Deri më tani 5 deputetë nga opozita parlamentare kanë deklaruar votën pro për marrëveshjen e arritur për Reformën Zgjedh
Kuvendi miraton Rezolutën për luftën e UÇK në të cilën dërgohen mesazhe për Gjykatën Speciale Pas votimit të dytë, në Kuvendin e Republikë së Kosovës është miratuar më 61 vota Rezoluta “për unitetin politik e qytet
Dështon opozita në Kuvend, deputetja konfirmon mbështetjen për marrëveshjen e 5 qershorit Deputetja e opozitës, Suzana Topi, ka konfirmuar qëndrimin e saj “pro” marrëveshjes së 5 qershorit duke u bërë kështu ka
Osmani prezanton rezolutën: Të shkarkohet Goran Rakiç Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka propozuar një rezolutë në Kuvendin e Kosovës pas deklaratës së Listës Serbe për situat
Opozita bojkoton Kuvendin, Murrizi i vendosur për të mos votuar Opozita parlamentare ka bojkotuar sërish Kuvendin, në shenje revolte, duke paralajmëruar se nuk do të votojnë Reformën Z
"Egnatia është greke dhe apokalipsi më elegant se qameti", Balluku rreshton gafat në Kuvend (VIDEO) Ditën e sotme, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku mbajti fjalën në Kuvend, ku iu përgjigj akuzav
"Paske marrë zell të madh", Hajdari ironizon nga Kuvendi Ballukun Deputetja Rudina Hajdari ka tentuar t'i përgjigjet sot në Kuvend ministres Belinda Balluku, e cila e quajti opozitën të
Manjani "shpërthen" kundër listave të hapura: Për të qenë në Kuvend duhet t'i lutesh partisë Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka folur për listat e hapura teksa ishte i ftuar nga gazetari Adi Krasta teksa
Aksident tek Kuvendi, makina përplas biçikletën dhe ia mbath Njw aksident i rwndw ka ndodhur pasditen e sotme nw Tiranw pranw Kryesisw sw Kuvendit. Mwsohet se njw makinw ka pwrpl
Infektimi i deputetit Arben Gashi, seancat e Kuvendit mund të mbahen online Për shkak të pandemisë së COVID-19, Kuvendi i Kosovës ka disa muaj që ka mbetur gjysmë i bllokuar në punën dhe efikasite
Dëshmi historike nga momenti i shpalljes së Deklaratës Kushtetuese të 2 Korrikut Me rastin e 30-vjetorit të Deklaratës së 2 Korrikut, gazetari Nuhi Bytyçi ka ndarë momente të asaj kohe kur delegatët sh
Kuvendi zgjedh kryetarin e ri të KLSH-së Arben Shehu do të jetë kreu i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Kuvendi ka miratuar kandidaturën e Shehut me 108 v
Tension në Kuvend: Murrizi bllokon foltoren, Ruçi paralajmëron ta përjashtojë Ka vijuar me tensione seanca plenare e ditës së sotme, ku deputetët e opozitës parlamentare kanë bllokuar foltoren e Kuv
Rama përmend provokimet nga Kuvendi: Marrëveshjen e firmosët vetë Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit i është përgjigjur Partisë Dmeokratike, që mes një kërkese i drejtohej Kuv
"Reforma zgjedhore pazar mes Bashës dhe Ramës", Ruçi i përgjigjet Murrizit Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i është përgjigjur nga Kuvendi, deputetit Myslim Murrizi, sipas të cilit drafti për Reformën