999 rezultate për

jakup

Rrëfehet Jakup Krasniqi: Çfarë po bëja kur NATO bombardonte Serbinë Në ditën e nisjes së bombardimeve të NATO-s më 24 mars 1999, Jakup Krasniqi, atëherë zëdhënës i UÇK-së ndodhej në Shqipë
Leonora Jakupi feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur Leonora Jakupi ditën e sotme feston ditëlindjen e saj të 38-të. Shumë nga vitet e jetës së saj kanë
Ja çfarë thotë Jakup Krasniqi për trenin serb Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka komentuar çështjen e trenit serb i cili u nis t
Jakup Krasniqi: Le t’i besojmë drejtësisë Frënge! Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi nëpërmjet një postimi në Facebook ka shkruar se liri
Subhi Jakupi, presion komisioneres shqiptare të flasë maqedonisht?! Anëtari i KSHZ-së, Subhi Jakupi, i propozuar nga BDI-ja, i ka bërë presion komisioneres shqiptare të flasë maqedonisht
Jakup Krasniqi: Kodi telefonik ishte mashtrim! Jakup Krasniqi, kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA për Kosovën ka thënë se nuk ka asnjë dyshim se kodi telefonik ish
Jakupi: Qytetarët e shfrytëzuan maksimalisht të drejtën e votës Anëtari i Komisionit Shtetëror Zgjedhor, Subhi Jakupi ka krahasuar këto zgjedhje me zgjedhjet e kaluara. “Nga ajo që
Jakup Krasniqi i habitur me qytetarët e Drenasit: Dje ia dhatë politikës një leksion politik Zgjedhjet për kryetar komune në Drenas kanë shkuar në balotazh, që do të thotë se kandidatët do të kenë një përballje të
Shaip Muja-Krasniqit: Përjetimin e thellë të humbjes së Drenasit e paske filluar para kohe Deputeti Shaip Muja, ka lëshuar ironi ndaj Kryetarit të Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi, i cili më herët su
Jakup Krasniqi: Jam i bindur se PDK-ja do ta humb Drenasin Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, aktualisht kryetar i Këshillit Kombëtar i Nismës, ka deklaruar se zg
A ka bërë ndërhyrje estetike Leonora Jakupi? Leonora Jakupi u shfaq ne publik shumë kohësh. Bukuroshja shqiptare ishte pjesë e emisionit Top Show në Top Channel,
Leonora Jakupi së shpejti sjell një këngë të re Leonora Jakupi ka nisur të punojë për projektin e ri që do të sjell shumë shpejt. Kështu së paku ka bërë të ditur vet
Hadërgjonaj “Leonora Jakupi është mikja ime e ngushtë dhe nuk i vjedhim këngët njëra tjetrës” Në vargun e projekteve të reja të prezantuara në këtë sezon, padyshim nuk kanë munguar as zërat për projekte të vjedhur
Jakupi: Ja sa qytetarë ka në Maqedoni KSHZ ditën e djeshme ka miratuar raportin me informacione nga MPB, i cili tregon se në Maqedoni ka 1.958.844 qytetar mbi
Jakupi: Nëse nuk pajtoheni me të dhënat në listën zgjedhore mund të ankoheni Anëtari i KSHZ-së, Subhi Jakupi për Dnevnik ka thënë se procedura për pastrimin e Listës Zgjedhore duhet të përfundojë d
Kërkon falje Jakup Krasniqi Jakup Krasniqi, pas reagimit nga Rrjeti i Grupit të Grave të Kosovës se ai ka përdorur fjalim diskriminues duke e quajtu
Leonora Jakupi kopjon gruan e Trumpit (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur nga Kosova Leonora Jakupi konsiderohet si një nga artistet me veshjet më të bukura, madje ajo është
Leonora Jakupi nderohet nga Atifete Jahjaga Leonora Jakupi është vlerësuar nga presidentja Atifete Jahjaga, për kontributin humanitar të dhënë në drejtim të grave t
17 vjet më parë Serbia bombardoi selitë e dy mediave në Kosovë (FOTO LAJM) Dy aeroplanë bombardues të Serbisë, më 27 mars 1999, morën në shënjestër selinë e Agjencisë së Lajmeve KosovaPress dhe r
Letërnjoftimet, 3.000 banorë të Pustecit votojnë edhe në Maqedoni Anëtari i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Subhi Jakupi dyshon se, në dy ciklet e kaluara zgjedhore në Maqedoni kanë