999 rezultate për

gripin

101-vjeçarja ia doli të mundë gripin spanjoll, kancerin dhe koronavirusin Tani në kohë pandemie, kemi nevojë për lajme të mira, lajme shprese. Dhe një lajm që të jep shpresë për të ardhmen dh
Tre çajrat më të mirë bimorë për të luftuar ftohjen dhe gripin Jemi në sezonin kur të gjithë, në punë, shkollë, shtëpi, duken të sëmurë. Nuk keni përse të përdorni antibiotikë sa
Flasin mjekët: Mos neglizhoni gripin, shenjat që duhet t'ju çojnë në spital Rasti i konfirmuar me meningjit dhe dy raste të tjera të dyshuara kanë rritur frikën dhe panikun në popullatë. Shefja e
Temperaturat nën zero, këshillat si të shmangni gripin Shumë persona janë të ekspozuar përpara mikrobeve gripale për shkak të punëve që kryejnë. Ka disa mënyra për të qëndruar
Ushqimi i vetëm që parandalon gripin Shumë nga ne njohin dikë që duket sikur nuk sëmuret kurrë. Ndoshta është pastor që nuk e kap asnjëherë gripi pavarësisht
Kjo lloj mandarine e lufton gripin më mirë se antibiotikët Mandarina e gjelbër, që është një frutë që rritet në Shqipëri, është e mbushur me vitaminë C, e cila është shumë e nevoj
Mbani shënim! 5 këshilla për të lehtësuar gripin Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Jemi në sezonin e vjeshtës, ku gripi siguron hapësirën më të mad
Jemi në periudhën më të “rrezikshme”, 4 mënyrat më të mira për të larguar gripin Jemi pikërisht në periudhën më të keqe për të na zënë gripi, ndaj ne të albeu.com kemi disa këshilla për t'iu dhënë sesi
3 gjëra që duhet t’i dijë çdo nënë për gripin e pranverës Tani që pranvera ka mbërritur dhe moti është i ngrohur, mund të supozoni se sezoni i gripit ka përfunduar. Kjo nuk ës
Si çaji dhe boronicat parandalojnë gripin Komponimet natyrore të gjetura te boronicat dhe caji njihen të kenë vetitë mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e siste
Pjanic kalon gripin, në fushë ndaj Napolit Miralem Pjanic pritet të rikhehet në stërvitje për Juventusin duke duke nisur që nga nesër. Mesfushori boshnjak njoft
Douglas Costa le pas gripin, gati për Atleticon Juventusi do të jetë e plotë në sfidën ndaj Atletico Madrid ditën e nesërme, në përjashtim të Cuadrados i cili vuan nga
Një i vdekur dhe tre të infektuar me Gripin e Derrave në Kosovë Një person i prekur me gripin e derrit ka ndërruar jetë dy ditë më parë në Klinikën Infektive në Prishtinë, derisa edhe
Katër raste me gripin e derrave në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën
Metoda popullore për të larguar gripin Është periudha më e “keqe” e vitit për sa i përket sëmundjeve nga moti i ftohtë apo ndryshimi i pa shpjegueshëm i temper
ZBULIMI/ Vajzat i ngjisin gripin vajzave dhe djemtë ua ngjisin djemve Hulumtimi se si virusi ka kaluar nga një person në person në një shkollë fillore, ka treguar se si shkalla e bartjes së
Si ta largoni gripin dhe ftohjen me këto gjëra nga shtëpia As vetë ne nganjëherë nuk jemi të vetëdijshëm se sa përbërje shëruese kanë ushqimet që na rrethojnë. Pikërisht ato mund
Bëni mirë t’i mbani në shtëpi, këto lule shërojnë pagjumësinë dhe parandalojnë gripin Shkencëtarët nga NASA së fundmi kanë zbuluar se mbajtja e disa luleve të caktuara në shtëpi mund t’ju parandalojë të sëm
Këtë produkt bukurie flakeni tutje pasi të keni kaluar gripin Edhe pse makijazhi mund të na bëjë të dukemi ''njerëz'' kur jemi me grip ose të ftohur, produktet e bukurisë mund të jen
Lulet që shërojnë pagjumësinë dhe parandalojnë gripin Shkencëtarët nga NASA së fundmi kanë zbuluar se mbajtja e disa luleve të caktuara në shtëpi mund t’ju parandalojë të sëm