999 rezultate për

boten

Mos i besoni po deshët, fotografitë që kanë habitur botën (FOTO LAJM) Mund të duket se realiteti është i lehtë për t’u kuptuar dhe parashikuar, por bota jonë ende ka gjëra që do na lënë pa f
Kafshimi që po "zhduk" 200 persona në ditë (FOTO LAJM) Shumë prej jush mund t’i kenë fobi gjarpërinjtë, por ka njerëz të cilët nuk frikësohen fare kur shohin një gjarpër në rr
Pekini po ndërton qindra aeroporte Kina është një nga vendet që po pëson zgjerim të madh në industrinë e aviacionit. Në një hapësirë kohore prej gati nj
Këto zakone në Kore që habisin botën (FOTO LAJM) Koreja e Jugut është një vend i kontrasteve ku teknologjitë moderne dhe traditat e vjetra aziatike janë të kombinuara në
Hoteli në formë kitare me vlerë 1.5 miliardë dollarë, që po mrekullon botën (FOTO LAJM) oteli me vlerë prej 1.5 miliardë dollarë "Hard Rock" në Hollywood, Florida, është pjesë e një projekti më të madh , një
Ky person neveriti botën, pas motrës puth edhe të ëmën për klikime në Youtube (FOTO LAJM) Chris Monroe, një djalë nga SHBA, që ka një kanal në Youtube ku bën rrengje me kamera të fshehta, çuditi dhe neveriti me
Vdes macja e famshme e internetit që solli gezim në gjithë botën (FOTO LAJM) Macja Grumphy ishte një nga macet më të famshme të internetit dhe numëronte mbi 2 milion ndjekës në Instagram. Grum
23 foto bardh e zi që do trondisin botën tuaj (FOTO LAJM) Edhe pse dikur nuk ka pasur aparate fotografike të sofistikuar foto e shkrepura tregojnë shumë për realitetin ku kanë je
13 emra fëmijësh që janë të ndaluar në gjithë botën (FOTO LAJM) Sigurisht që çdo prind dëshiron që fëmija i tyre të ketë emrin më të bukur dhe të veçantë. Por, këta prindër e tejkal
Në Shqipëri, këtu ku po ndeshen dy botë! Nga Alfred Peza Protesta e sotme e paralajmëruar nga opozita jonë jashtparlamentare, është pasqyra më e mirë, ku
Njihuni me xhamitë më të bukura në botë, mes tyre dhe një shqiptare (FOTO LAJM) Përveç lidhjes shpirtërore me besimtarët, objektet e kultit kanë qenë gjithnjë edhe vepra të rëndësishme arti, që kanë m
Ky shtet do të bombardonte Izraelin! Dokumentet sekrete trondisin botën Nisma e Izraelit me ndihmën e Francës për të ndërtuar armë bërthamore në fund të viteve '50 nuk u prit mirë nga Shtetet
Babai mizor shokon botën, arsyeja banale që fut vajzën në kafazin e qenit (FOTO LAJM) Vazhdimisht ndodhin skena të rëna ndaj fëmijëve por një baba kinez ka tronditur botën me sjeljen e tij tinëzare ndaj vaj
Këto imazhe tregojnë më së miri realitetin e sotëm (FOTO LAJM) Njerëzimi ka evoluar nga viti në vit dhe bashkë me të, edhe mënyra e jetesës. Teknologjia ka luajtur një rol shumë të rë
Libia alarmon botën, mijëra forca rrethojnë kryeqytetin Erërat e luftës po fryjnë gjithnjë e më fort në Libi. Fuqitë botërore dhe Kombet e Bashkuara dënuan luftimet, ndërsa for
Binjakët habisin botën me vendimin e tyre, pse nuk duan të ndahen (FOTO LAJM) Dyshja nga fshati Khenda të Indisë, u bënë të njohur në botë pasi videoja e tyre duke u larë u shpërnda në vitin 2014.
ALBtelecom shpall projektet fituese të Super Generation. Ja cilët janë të rinjtë që do ndryshojnë botën! E enjtja e 28 Marsit shënoi dhe përmbylljen e një gare, e cila prej disa muajsh hodhi dritë mbi idetë e projektet e të r
Mund të luftojë me gjithë botën dhe të fitojë! Fuqia e frikshme e ushtrisë amerikane (FOTO LAJM) Çfarë do të ndodhte sikur SHBA-ja të përballej e vetme me gjithë botën? Jo vetëm me rivalët tradicionalë, por çfarë do t
Video që ka mahnitur botën, elefanti shpëton të voglin në mënyrë spektakolare (VIDEO) Një elefant i vogël ngeci në një gropë të mbushur me ujë për disa minuta, ku u rrëzua me shpinë. Nëna e tij ishte e v
Shikoni sa është rritur vajza e Eminem, provokuese me bikini (FOTO LAJM) Marshall Mathers ose i njohur në të gjithë botën si Eminem është një nga këngëtarët që ka shitur më shumë albume në të g